Avokado Yaprağından Çay Nasıl Yapılır? Nelere Faydası Vardır?

Avokadoların kabukları yeşil içi de sarımsı kalın ve sağlıklı yağları ve lifleri içeren enfes bir meyvedir. Alanya Avokadosunun insan sağlığına faydaları ve etkileri çok fazladır. Bunun dışından çok bilinmese de avokado yaprağının da faydası bir o kadar çoktur. En çok bilinen kısmı ise avokado yaprağı çayı dır. Peki Avokado yaprağı çayı nasıl yapılıyor? Alanya avokadosu yaprağı çayının vücudumuza ve sağlığımıza etkileri neler?

Avokado yaprağından yapılan çay ne içerir?

Avokado yaprağında bulunan lifler ve ekstra proteinler dışından sodyum, magnezyum, kalsiyum, manganez, çinko, demir, potasyum, fosfor, selenyum daha ismini bile duymadığımız bir çok faydalı mineral bulunur. Bu yüzden avokado yaprağından üretilen organik çayları tüketmek sağlığınız açısından size çok fayda sağlayacaktır.

Avokado yaprağı çayı nasıl yapılır?

3 Bardak suya 7-8 tane avokado yaprağı koyarak güzelce kaynatıyoruz daha sonra kaynattığımız yaprakların suyunu süzüyoruz. Eğer tat konusunda sorun yaşarsanız içine bir kaşık organik bal ekleyebilirsiniz. Hazırlamış olduğunuz avokado yaprağı çayını günde 2 defa tüketebilirsiniz.

Avokado yaprağı çayı size ne gibi etkiler sağlar?

Farklı ülkelerin yemeklerinde bile kullanılan avokado yaprağı daha çok çay şeklinde tüketilmektedir. Avokado yaprağında bulunan polifenoller, serotonin, flavonoidler ve terpenlerin sağladıkları etkinin kaybolmaması adına çay olarak tüketilmesi size daha fazla fayda sağlayacaktır.

Hazırlamış olduğunuz 1 bardak avokado yaprağı çayında 381 PPM flavonoid bulunur. Bu güçlü antioksidan ve anti-inflamatuarlar ileride oluşabilecek kanser veya kalp hastalıklarına karşı da sizi koruyacak böbreklerinizin daha sağlıklı çalışmasına etki edecektir.

Avokado yaprağında bulunan bir diğer besin maddesi de polifenol dür. Polifenoller sayesinde zayıflamak kilo vermek isteyen kişiler daha hızlı kilo verir ve bağışıklık sistemleri daha güçlü olur. Ayrıca gut hastalığı olanlar için de çok fayda sağladığı bilinir.

Avokado yaprağında bulunan terpenler de anti-viral, bronkodilatör ve antienflamatuar özelliktedir. Vücudunuzun daha dinç olmasını sağlar ayrıca bağırsaklarınızı düzenleyici, zihninizi ve ruhunuzu da oldukça destekler.

Geldik son bileşenlerden olan serotonin maddesine. Serotonin sayesinde uyku bozukluğu, davranış bozukluğu, stres ve odak sorununu ortadan kaldırırsınız.

Avokado yaprağının ekstra ne faydası bulunur?

Mide ülseri, gastrit ve şişkinlik yaratan sıkıntılara etkisi vardır.

Böbrek taşı olanlarda veya taş düşürme sıkıntısı olan kişilerde böbrek taşını kaybettiği görülmüştür

Tansiyon hastalığınıza ve kardiyovasküler sisteminizin düzgün çalışmasında da etkisi bulunur

Avokado yaprağındaki konvülsiyon oluşumunu engelleyen ajanlar sayesinde epilepsi tedavilerinde de kullanılabilmektedir.

Yaprak içeriğinde astımı olan hastaların nefes almasını kolaylaştıran ve kriz oluşumunu engelleyen pinen maddesi de bulunmaktadır.

Kersetin maddesi ile idrar söktürücü özelliği bulunur bu sayede vücudunuza zararlı olan maddelerin dışa atımı da kolaylaşır.

Avokado yaprağında bulunan limonen maddesinin de kolesterol seviyenizin düşmesinde büyük etkisi olduğu görülmüştür.

Belinizde veya sırtınızda ağrılarınız varsa avokado yaprağı çayı bu ağrıların azalmasında da çok fayda sağlayacaktır.

Baş ağrısı, migren hastalığı gibi durumlarda da Alanya avokadosu yaprağı çayının etkileri olduğu gözlemlenmiştir.

Avokado yaprağı ve Alanya avokadosu nereden alınır?

Avokado sipariş vermek veya avokado yaprağı sipariş etmek isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Alanya avokado satın almak isterseniz adresimizde bulunan sipariş formlarını doldurabilir ödemelerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde shopier sistemimizden yapabilirsiniz.