Kalp sağlığınızı korumak ve düzenlemek adına sebze ve meyve tüketiminize önem vermelisiniz. Kolesterol, yüksek tansiyon, felç ve inme risklerine karşı uzmanların önerdiği en sağlıklı meyve Avokado dur. En taze avokado sipariş lerinizi www.alanyasepeti.com dan yapabilirsiniz.

Kalp hastalıkları, ölüme sebep olan etkenlerin arasında birinci sırada yer alıyor. Kalp krizi, tansiyon sorunları, felç ve inme gibi kalbe bağlı sıkıntıları çözmek için sebze ve meyve tüketiminize özen göstermelisiniz. Yağ, tuz ve şeker oranları az olan meyve ve sebzeleri tüketmeniz, kalp rahatsızlıklarınızı ve tansiyon sorunlarınızı çözmenize yardımcı olacaktır. En güncek avokado fiyat larını web adresimizden öğrenebilirsiniz.

Avokado meyvesinin kalp sağlığınıza etkileri hakkında bilgilendirmek gerekirse;

● Son dönemlerdeki çalışmalar, çok miktarda potasyum minerali alımı kan basıncını düşürmede etkili olduğu kanıtlanmıştır. Uzmanlar, kalbiniz için potasyumu zengin ürünler ile beslenmemizi tavsiye ediyor. Avokado’nun 50 gramında 250 mg potasyum bulunur.

● Kalbinize hangi yağların LDL (kötü) kolesterolünüzü artırdığını veya hangi yağların kalp sağlığı riskini azalttığını bilerek tüketmelisiniz. Vücudumuzda doğal yollar ile üretilen LDL'ye ek olarak, doymuş yağ, trans yağ asitleri de kolesterolünüzü yükseltebilir. Tekli doymamış ve çoklu doymamış yağlar, LDL kolesterolünü yükseltmez.

● Tekli ve çoklu doymamış yağların tüketimi, kan kolesterol seviyesini ve kalp rahatsızlıkları riskini azaltır. Avokado, kalbinize faydalı olan “iyi” yağları içerisinde bulunduran nadir meyvelerdendir. 50 gr avokadoda porsiyon başına 5 gr tekli ve 1 gr çoklu doymamış yağ bulunur.

● 50 gr avokado porsiyonu, 1 gram doymuş yağ bulundurur, trans yağ ve kolesterol bulunmaz. Avokado ayrıca sodyum ve şeker içermez. Bu sebepten avokado, kalp sağlığınız için önemli bir meyvedir.

Kısaca özetlersek avokado meyvesi;

İçeriğinde kolesterol bulundurmayan bir meyvedir.
Kolesterol seviyenizi kontrol altına almanıza yardımcı olur.
Kalp rahatsızlıkları risklerinizi azaltır.
Kalbiniz için “iyi” yağlar bulunduran meyvelerin içinde en önemlisidir.

Avokado bulunan bir beslenme alışkanlığı kalp rahatsızlığı riskinizi azalttığı ve kalp sağlığınıza etkisi bulunduğu ispatlanmıştır. Günlük beslenmemizde menülerinize avokado meyvesini ekleyerek birçok kalp rahatsızlığı riskini indirgemiş oluruz. Salatalarınızda yada doğrudan tüketebilirsiniz. Avokado, kalbinizin dostu sağlık deposudur. Her bir avokado, kalbinize verilen bir hediyedir. Avokado satış ve avokado satın almak için Buradan taze ürünlerimizi ziyaret edebilirsiniz.