Mucize meyve avokado yaşlanmayı geciktirmekle birlikte kolesterolü de dengeler, bağışıklık sistemimizi güçlendirir ve kalp krizi geçirme riskimizi azaltır. Çok sayıda hastalığın da tedavisinde kullanılan avokado meyvesinin faydaları saymakla bitmez. Bunlardan bir kaçından bahsedeceğiz.


Avokadonun Faydaları Nedir ve Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılır ?

Avokado esasen Orta Amerika, Meksika ve Guam bölgelerinde yetişmektedir. Ülkemizde ise Avokado üretimi ve satışı en çok Alanya bölgesinde yapılmaktadır. Dünyadaki en doğal meyvelerden olan avokado A,B,C,E ve K vitaminlerini içermektedir.

İçeriğinde sağlıklı yağ ve bol oranda antioksidan içeren Avokado, Obeziteye yakalanma ve Obezite ile savaşmada en etkili ürünlerden biri avokadodur. Bunun en büyük nedeni avokado tüketen bir kişinin kısa sürede acıkmaması, alması gereken vitaminler ile enerjiyi alması ve tokluk hissi yaşamasıdır. Avokado tüketen bir kişinin kolesterol hastalığına yakalanma oranı tüketmeyenlere göre çok daha azdır. Avokado kalp hastalıklarına karşı da vücudunuzu korur. Gözlerinizde Katarakt sorunu yaşamanızı da önleyecek olan Lütein miktarı fazlalığı da avokadoyu tercih etmenizde büyük etken olacaktır.


Kadınlarda Avokadonun Etkileri ve Faydaları

Faydası saymakla bitmeyen avokado bayanlar için mükemmel bir besin deposu, adet günlerinde düzensizlik yaşayan ve ağır sancılar çeken bayanlara çok büyük fayda sağlamaktadır. Bunun yanı sıra rahime de oldukça faydası olduğu tespit edilmiştir.

Bayanlarda çok sık rastlanan rahim kanserini önleme açısından avokado tüketebilirsiniz bu sayede rahim kanserine yakalanma riskiniz azalacaktır. Avokado tüketildiğinde metabolizmanızı da hızlandırır metabolizmanız hızlandıkça kilo vermeniz de kolaylaşacaktır.

Tarifler bölümünde de bulabileceğiniz avokado ile hazırlanan tariflerimiz ile kendinize kalorisi düşük, sağlıklı ve enerji sağlayan yemekler hazırlayabilirsiniz. Folik asidin bolca bulunduğu avokado gebelik döneminde de bebeğinizin gelişiminde faydalı olacaktır. Doğum sonrası da avokado tüketimi çocuğunuzun gelişimi açısından büyük bir etken olacaktır.


Avokadonun Cilde Faydaları Nelerdir ?

Mucize meyve avokado sağlığınıza olduğu gibi cildiniz için de oldukça faydalıdır. Cildinizin pürüzsüz ve canlı bir görünüme kavuşmasını istiyorsanız mutlaka avokado tüketmelisiniz.

Avokado cildinizi güçlendirdiği için yaşlanmayı önleyici etkisi de olacaktır. Kollajen miktarını arttıran etkisiyle Avokadoyu bol miktarda tüketerek daha genç bir görünüme kavuşacaksınız.

Faydası çok olan Avokado yaprağında bakır, magnezyum, potasyum ve fosfor bol miktarda bulunur. Etkileri çok fazla olan bu mucize meyve ile ilgili özel tariflere web adresimizdeki tarifler bölümünden ulaşabilirsiniz. Bu tarifleri en kısa sürede öğrenip uygulamanızı diler sağlıklı bir yaşam dileriz.

 Organik avokado sipariş etmek için de taze ürünlerimiz bölümüne bakabilirsiniz.