Avokado Cinsel Hayatımıza Ne Kadar Faydalı?

Organik Avokado da bulunan folik asit vücudumuzdaki proteinlerin emilimini hızlandırır ve bize yüksek enerji sağlar. Bunun yanı sıra içinde bulunan elementler sayesinde kadın ve erkeklerde bulunan libidoyu arttırır. Erkeklik hormonu üremesinde büyük etkisi olan B6 vitamini barındıran avokado kadınlardaki tiroid bezlerini de düzenleyen potasyumu da içeriğinde barındırır. Cinsel gücü arttırmak için libidonuzu hızlandıran avokado tüketimi cinsel gücü arttırdığına inanılan E vitaminini de içerir. Bu vitamin yaşlanmayı geciktirir ayrıca cinsen organınıza fazladan oksijen ve kan pompalanmasını sağlayan çok faydalı antioksidandır.

Avokadonun Cinsel Güce Etki Eden içerikleri

Cinsel sağlığınıza fayda sağlayan B9, B6, Potasyum ayrıca cinsel güce etki eden E, C, A vitaminlerini de barındırır.

B9 vitamini Ne işe Yarar?

Avokado içinde çok fazla B9 vitamini bulunur. B vitamininin esas etkisi vücudunuzdaki karbonhidratların (yağların) glikoza yani yakıt olarak dönüşmesine destek vermektedir. Bu sayede vücudunuz ekstradan enerji kazanır bu enerji sayesinde cinsel yaşamınızda olumlu yönde etkilenir.

B6 vitamini ne işe yarar?

Kadın ve Erkeklerde bulunan hormonların dengelenmesine yardımcı olur. Kadınlarda östrojen seviyelerini korur erkeklerde ise testosteron seviyesini dengeler. Bunun dışında erkeklerin sperm sayılarını ve kalitesini arttırdığı da söylenmektedir. Cinsel isteği yok eden prolaktin hormonunu durdurur bu sayede her cinsiyette libido gelişmesine fayda sağlar.

Potasyum nedir ?

Cinsel yaşantımıza etkisi olan bu element potasyum iyonlarının depolandığı hücrelerin elektriksel olarak iletişimini sağlar ve bu sayede cinsel isteğin artmasına yardımcı olur.

E vitamini ne işe yarar ?

Bu vitamin cinsen organa kan ve oksijen pompalanmasına etki eden bir vitamindir. Cinsel hormon üremesinde en büyük etkenlerden biridir. Araştırmalar kadınların üreme organlarına fayda sağlayan en önemli antioksidanlardan biri olan E vitamininin büyük etkisi olduğunu kanıtlamıştır.

C vitamini ne işe yarar ?

Soğuk kış aylarında mikroplardan ve dış etkenlerden bizi korumasıyla bildiğimiz avokado da bulunan C vitamini ayrıca sağlamış olduğu enerji ile de cinsel gücü ve doğurganlığı arttırmasıyla da ünlüdür.

A vitamini ne işe yarar ?

Çocuk sahibi olmak isteyen erkeklerdeki sperm sayısı ve kalitesini arttırıcı etkisi olan a vitamini erkekler için çok önemlidir bu yüzden çocuk sahibi olmak isteyen erkeklerin özellikle tüketmesi gereken bir meyvedir organik avokado. Bol miktarda A vitamini içerir bu sayede sperm sayı ve kaliteniz artar bu etkileri sağlayan organik avokado sipariş vermek için organik ürünlerimize göz atabilir basit ödeme imkanıyla kolayca sipariş verebilirsiniz.

Avokado tüketiminin sağlığınıza oldukça etkisi bulunur. Cinsel yaşamınıza ve çocuk sahibi olmak isteyen bireylerimize olan faydalarını düşündüğünüzde yemeklerinizin yanında, ara öğünlerinizde, salatalarınızda avokado tüketmeyi ihmal etmeyin. Cinsel yaşamınıza olan etkileri sebebiyle halk arasında son günlerde çok fazla rağbet gören avokadolardan sizde vakit kaybetmeden alanya avokado satın al ın.