Cildinizi Yenileyen ve Tazeleyen Avokado Maskesi Tarifi

Cildinizi tazelemek ve kırışıklıklarınızdan kurtulmak istiyorsanız buna en etkili yöntemlerden biri de organik avokado maskesidir.

Çok fazla kişi tarafından kullanılan avokado maskesi yaygın bir cilt bakım ürünüdür. Bütçenizin üstünde paralar ödeyerek alacağınız endüstriyel maskeler yerine evde kendinizin de yapabileceği organik avokado maskesi hem daha sağlıklı hem de uygun fiyatlı olacaktır. Cilt tazeleme ve kırışıklıklara karşı büyük etki sağlayan avokado maskesi organik maske karışımları arasında yer almaktadır.

Cildinize günlük bakım yapmak ve nemlendirmek için de kullanabileceğiniz bu maske ergenlik döneminde oluşan sivilce ve cilt lekelerine karşı da oldukça etki sağlayacak bir losyon olacaktır. Avokado maskesi hazırlamak oldukça hızlı ve kolaydır.


Avokado Maskesi Çeşitleri ve Uygulamaları

Cilt Tazeleyen Maske Tarifi: Önce Alanyasepeti.com dan avokado satın al ve 1 tanesini yarıya bölün sonra yarım ezilmiş avokado ile 1 tatlı kaşığı bal, 1 çay kaşığı badem yağı ekleyerek, güzelce karıştırın. Karışımı yüzünüze güzelce uygulayın fakat cildinizin temiz olduğundan emin olun. Cilt kırışıklıkları için içeriğindeki badem yağını avokado yağı ile değiştirin, içine de 1 çay kaşığı limon suyu atın. Maskeyi 15-30 dk arası yüzünüzde beklettikten sonra güzelce yıkayın.

Yenileme Etkili Maske Tarifi: Bir avokadoyu ikiye ayırın yarımını kullanacağınız avokadonun yanına 1 bardak pişmiş yulaf ezmesi koyun. Avokado püre kıvamına gelene kadar karıştırın sonra soğuttunuz yulaf ezmesi ile karıştırın. Bu karışımı yüzünüze sürün 15-20 dk arası kalsın. Süre dolduktan sonra yüzünüzü güzelce yıkayın.

Kırışıklıklarınız için Uygulayacağınız Maske Tarifi: Alanyasepeti.com dan avokado sipariş edin ve satın aldığınız avokado nun birini ikiye bölün, 2 çay kaşığı taptaze portakal suyu, 2 çay kaşığı taptaze limon suyu koyup kıvam alana kadar güzelce karıştırın. Bu maskeyi de yüzünüzde 15-20 dk arası sürüp bekletin ardından güzelce yıkayıp temizleyin. Bu karışımda bulunan C vitamini sayesinde cilt kırışıklıklarına neden olan serbest radikaller ile mücadele etmesini sağlar.

Cilt Parlatan Maske Tarifi: Tekrar yarım avokadoyu püre kıvamına gelene kadar ezip hazırlayın. Hazırladığınız püre içine 1 çorba kaşığı bal atın daha sonra 2-3 damla çay ağacı yağı ilave edin. Karışımı hazırladıktan sonra 15-20 dk arası sürüp bekleyin zaman dolduktan sonra güzelce yıkayıp temizleyin.

Güneş Yanığına iyi Gelen Maske Tarifi: Organik Avokado al ve buzdolabında soğut daha sonra buzdolabından çıkardığınız avokado ve salatalıkları soyup güzelce karıştırın ve cildinize uygulayın. Hem yanan cildinize serinlik verecek hem de sizi rahatlatacaktır. Avokado cildi onarırken salatalık ta cildinizin nemlenmesini sağlar.1 adet avokado ile 1 adet salatalığı blender yardımı ile güzelce karıştırın. Yaklaşık 1 çorba kaşığı su koyun, blender ile karıştırmaya devam edin. Maskeyi uygulayacağınız yeri güzelce temizlediğinizden emin olduktan sonra hazırladığınız karışımı güzelce yedirerek uygulayın 15-20 dk sonra yıkayıp temizleyin.

Organik Avokado; cildinizin kurumasını engeller ve nemini korumasına yardımcı olur cildinizin üzerinde hafif bir yağ tabakası oluşur. Bu yüzden cildinizi tazelemek ve yenilemek için en güzel yollardan biridir. Serbest radikallerin neden olduğu sağlıksız ciltlere, avokado içeriğinde bolca bulunan E vitamini sayesinde cildinizin iyileşmesi ve tazelenmesine yardımcı olur. Organik Avokadoda bulunan faydalı yağlar, cildinizi nemlendirmekle beraber iltihaplı ve yaralı bölgelerin iyileşmesinde çok büyük fayda sağlar.