Hamilelik Öncesi ve Hamilelik Dönemi Avokadonun Etkileri

Hamile olduğunuz dönem sağlıklı ve besleyici besinlere en çok ihtiyaç duyduğumuz dönemdir. Bu yüzden tercihen bebeğimize fayda sağlayacak meyve ve sebzeleri tüketmeye özen gösteririz. Bunların arasında hem kendimize hem bebeğimize en çok fayda sağlayan meyveler arasında avokado gelir. Hamilelik döneminde avokado içeriğinde bulunan vitamin ve mineraller bakımından bizim için en faydalı meyve olmakla birlikte sonrasında bebeğimizin gelişiminde etki edecek olan mükemmel bir meyvedir. Gelin size biraz avokado tüketiminin hamilelik döneminde ne gibi etkiler sağladığı konusunda bilgi verelim.

Hamile olduğumuz dönemde kalsiyum ihtiyacımız çok fazla artar. Bu yüzden kalsiyum ihtiyacımızı karşılayacak etkili besinler seçmeliyiz. Avokado kalsiyum miktarı bakımından da çok zengin bir meyve olduğu için hamilelik döneminde bol miktarda tüketmemiz gerekir.

İçeriğinde E, C, K, B-1, B-2 ve B-6 vitaminlerini barındıran avokado vücudumuz içinde çok besleyici ve hamilelik bulantılarına karşıda etki sağlamaktadır. Bilindiği üzere hamilelik öncesi ve hamilelik döneminde uzman doktorlarımızın önderisi folik asit tüketimine başlamamızdır. Bunun nedeni bizim ve bebeğimizin kemik sağlığa etki eden önemli bir maddedir. Avokado tüketimi de aynı şekilde bebeğimizin kemik sağlığına etki edecektir hatta uykusuzluk çekiyorsak ve ya depresyon belirtilerimiz varsa bunlar içinde etki sağlayacaktır.

Kandaki demir eksikliğinden kaynaklanan kansızlık sıkıntısına da etkisi bulunan avokado demir içeriği de fazladır avokado tüketimi kansızlık sıkıntısı çekenlere de fayda sağlayacaktır. Bilindiği üzere avokado lifli bir meyvedir bu sayede sindirim sisteminize de kolaylık sağlayacak ayrıca bulantı sorunlarınıza da etki edecektir.

Hamilelik dönemimizde herkesin bacak kasılmaları ve krampları mutlaka olacaktır. Bu kasılma ve krampların da azalması hatta hiç olmaması için avokado tüketiyor olmanız yetecektir. Avokadonun içeriğinde bulunan potasyum sayesinde kramp ve kasılma gibi sıkıntılarınız olmayacaktır.

Niasin, demir, kalsiyum, fosfor ve magnezyum gibi mineralleri bulunduran avokado bebeğimizin beyin gelişiminde büyük etken sağlayacaktır. En önemlisi avokado sayesinde kolesterol ve şeker değerlerimizin olması gereken dengede olmasını sağlarız.

Hamilelik dönemimizde mutlaka kilo alırız elbette bu kiloları alırken sağlıklı şekilde almak isteriz ve doğum yaptıktan sonra da bu kiloları en kısa sürede vermek isteriz. İşte avokadonun mucize etkileri arasında yer alan içeriğinde bulundurduğu iyi yağlar sayesinde sağlıkla kilo alır ve kolay bir şekilde kilolarımızdan kurtulabiliriz.

İşte hanımlar hamile kalmak isteyen ya da hamileliği devam edenler için avokado satın al ıp tüketmek ne gibi faydalar sağlar konusunda size bilgi verdik. Avokado sipariş lerinizi taze ürünlerimiz menüsünden bulabilir ve kolayca sipariş verebilirsiniz.