Çabuk hamile kalabilmek için Avokado meyvesi büyük bir etki taşır. Bu varsayımdan öte bilimsel araştırma verilerinin de gösterdiği üzere kanıtlanmış bir durumdur. Harvard Tıp Fakültesi Massachusette General Hastanesinde yapılan bir araştırma da bu hastanede tedavi gören 147 kadın denek üzerinde yapılan bir araştırma da avokado tüketen kadınlar ile ilgili çok önemli gelişmeler olduğu ortaya çıkmıştır. Araştırma verilerine göre Avokado yiyen ve özellikle Alanya bölgesinde üretilen avokado meyvesini tüketen kadınlarda gebe kalma olasılığı oldukça artıyor. Zeytinyağı, fındık yağı gibi tekli doymamış yağları içeren tüketim tiplerinde tüp bebek tedavisi gören hastaların tedavi sonrası yapacağı beslenme türünde bu ürünleri içeren yemekler hamile kalmak isteyen kadınlarda hamile kalma oranını 3 – 4 kat arttırıyor. 

Alanya bölgesi yani akdeniz tipi beslenme türlerinde avokado meyvesi yüksek tekli doymamış yağ oranının yüksek olması ve besleyici içeriği sayesinde hamile kalmak isteyen anne adayları için en iyi tüketim meyvesidir. Gebe kalmak isteyen kadınlar arasında avokado tüketimi faydası görüldüğü için gün geçtikçe artmaktadır. Normal zamanda bu tarz yağlara sahip besinleri tüketmeyen anne adaylarında yumurta sayıları hem az hemde kalitesiz olur. Zeytinyağı veya avokado gibi meyveleri tüketen kadınlarda bu gidi durumlar çok fazla görülmemektedir. Avokado türünde zengin içerikli besinler ile bir beslenme düzeni oluşturursanız hamile kalmak istediğinizde hem hamile kalma oranını arttırmış olur hem de yumurta oranı ve kalitesinde büyük artış sağlamış olursunuz. Bunun sonucunda hamile kalmak istediğinizde çok uzun süreç ve bekleyişten kurtulmuş olursunuz. Üniversitelerde yapılan bu araştırma sonuçları bizi bu bulgulara götürüyor.

Meyve ve sebzeler de hangi organımıza daha fazla fayda sağlıyorsa genelde o organımıza benzetilir. Örneğin ceviz beyne benzer beynimize faydalı olduğu bilimsel araştırmalar sonucu kanıtlanmıştır. Avokado da şekli itibariyle ana rahmine ve içerisinde bulunan bebeğe benziyor olması sizce de tesadüf müdür? Sanki doğa bize bir mesaj veriyor. Erken ve kolay hamilelik için avokado sipariş edip beslenme düzeninizin bir parçası haline getirmeniz gerekir. Bu sayede hem sağlıklı beslenebilir hem de umutla beklediğiniz bebeğinize kısa bir sürede kavuşabilirsiniz. AlanyaSepeti.com ile çok kolay Avokado sipariş edebilir tap taze dalından avokadolarımızı hemen tüketmeye başlayabilirsiniz.